Clients

 

  • Vyloučit horkou Kosmetologové nedoporučují první den po epilaci horkou koupel nebo sprchu. Sauna je zakázána. Obecně platí, že po první návštěvě je nejlépe snížit tepelný účinek na pokožku na minimum.
  • UV ochrana. Po zákroku se několik týdnů nedoporučuje opalování, a pokud není možné se slunečnímu záření vyhnout, použijte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, který je zvláště důležité aplikovat na pokožku po epilaci na obličeji. Návštěva solária je také zakázána. Pokožka byla poškozena již během procedury, potřebuje péči a hydrataci, nikoli další vystavení ultrafialovému záření.

 

  • Vynechat peeling a masáž. Podrážděná pokožka po laserovém odstranění chloupků vyžaduje zvláštní péči a pečlivé zacházení, což znamená, že mechanické působení na ni je zakázáno. Anticelulitidní a další druhy masáží je nejlepší naplánovat týden po proceduře. Stejně jako používání peelingů, byť i přírodních. Dodržování tohoto doporučení zkrátí dobu zotavení epidermisu.

 

  • Používejte hydratační a hojivou kosmetiků. Po ukončení epilační procedury kosmetička vždy aplikuje speciální prostředek. V budoucnu můžete používat jím doporučené krémy a pleťové vody nebo zakoupit léčivé směsi v lékárně. Je však třeba vynechat používání kosmetiky obsahující alkohol. Zakázány jsou také hřející krémy a krémy proti celulitidě.